Güvenlik

Güvenliktraktoricinhersey.com, hem müşteriyi hem de firmayı güvence altında tutmak için oldukça güçlü birçok güvenlik sistemi tarafından korunmaktadır. Sitemizde kullanılan mevcut güvenlik sistemleri ve içerikleri hakkında aşağıda kısaca bahsetmek isteriz:


SSL Sertifikası
Güvenlik sistemleri arasında en güçlü modellerden olan SSL sertifikası bir çeşit bilgi şifreleme sistemidir. Netscape tarafından geliştirilen bu güvenlik protokolü ilk kez 1996 yılında hayatımıza girdi ve tüm tarayıcılar tarafından desteklenerek çok geniş bir uygulama alanı buldu. Bir e-ticaret sitesi SSL Sertifikası’na sahipse bu alışveriş sırasında vereceğiniz kredi kartı bilgilerinizin özel şifreleme yöntemleri ile bankanıza iletileceği anlamına geliyor. SSL ile gönderilen bilgiler yalnızca doğru adreste yani bankanızda deşifre edilebilir. Bu sayede kötü niyetli üçüncü şahısların eline geçmesinin önüne geçilmiş olur. Normalde fiziksel bir alışverişte bile kredi kartı bilgilerinizin kopyalanması mümkünken sanal ortamda posta yoluyla iletilmesi suiistimale açıktır. Bu yüzden SSL Sertifikası bu durumun önüne geçmek için geliştirilmiş bir e-ticaret güvenlik sistemidir.

PCI DSS Sertifikaları
Payment Card Industry, veri güvenliği standartları oluşturan American Express, MasterCard, Visa ve Discover Financial Services gibi üyelerin meydana getirdiği bir teknik ve operasyonel gerekliliktir. PCI Hizmet Sağlayıcısı’nın en üst düzey güvenlik sertifikası Level 1 sertifikasıdır ve sistemimize iyzico ile entegredir.